АртрозАртроз (деформуючий остеоартроз (ДОА), остеоартроз, деформівний артроз) – це дистрофічне захворювання суглобів, що розвивається через дегенерацію суглобового хряща. Артроз найчастіше виникає в колінному суглобі, плечовому суглобі, кульшовому суглобі та суглобах хребта.

На сьогоднішній день вченими встановлено, що при виникненні артрозу, негативна дія розповсюджується на всі без винятку складові частини суглобу. Дуже часто патологічні процеси протікають в різних його частинах незалежно один від одного з різною динамікою розвитку.

Основною причиною виникнення артрозу є порушення обміну речовин, що обумовлено різноманітними травмами, підвищеними систематичними навантаження на суглоби, генетичною схильністю, старінням тощо.

Захворювання розвивається поступово. Як прийнято вважати, спочатку порушується кровообіг в капілярах біля хряща. А так як сама хрящова тканина не має капілярів для власного живлення корисними речовинами і живлення відбувається лише за рахунок внутрішньосуглобової рідини, що тісно зв’язана з судинами кістної тканини, виникають біохімічні зміни що ведуть до негативних наслідків. Порушується еластичність та міцність внутрішньосуглобового хряща, що приводить до його руйнування.

Які прояви має це захворювання.

На першій стадії людина відчуває значний біль після стану спокою. Особливо це помітно вранці. Прокидаючись, з’являється біль в суглобі, який з часом або значно зменшується, або зовсім зникає. Потім біль стає все сильнішим і не зникає взагалі.

Розрізняють три стадії захворювання: на першій стадії помітно нерівномірне звужування суглобової щілини, на другій з’являються кісткові розростання (остеофіти) по краях суглобових поверхонь. При третій стадії захворювання суглобова щілина звужена в три рази в порівнянні з нормою, спостерігається значна кількість остеофітів суглоб деформується.

Лікування артрозу дуже складна справа. Доречно наголосити, що повністю вилікувати це захворювання неможливо. Основна задача при лікуванні це покращити якість життя пацієнта шляхом усунення больового синдрому та створити умови для стимуляції кровообігу та інших відновлювальних процесів в суглобі з метою запобігти прогресуванню захворювання.

Дуже добре в лікуванні захворювань суглобів зарекомендувала себе ударно – хвильова терапія. Метод виявився дійсно дієвим та результативним. Як показали численні наукові дослідження, ударна хвиля здатна значною мірою стимулювати неоангіогінез (проростання нових капілярів), що призводить до значного покращення кровообігу навколо суглоба, та покращенню живлення внутрішньосуглобового хряща.

Більше інформації можна отримати, звернувшись до спеціалістів клініки «МЕД – ПРЕМІУМ» за телефонами в розділі КОНТАКТИ.