Остеохондроз

Неспецифічні болі в спині найчастіше пов’язані з дегенеративно-дистрофічними змінами у хребті та навколохребцевих структурах. Традиційно, при зверненні до лікаря, хворому встановлюють діагноз – остеохондроз хребта (від давньо – грецького «остео» – кістка та «хондрос»-хрящ), це повільно прогресуюче захворювання на ранніх етапах свого розвитку протікає практично безсимптомно. А проблеми з’являються лише тоді, коли в дисках, суглобах, зв’язках виникають значні структурні зміни і до процесу залучаються м’язова, нервова та кровоносна системи. Остеохондроз різноманітний у своїх проявах (це залежить і від того, який із відділів хребта вражений більше, і від того, які структури залучаються до запального процесу). При остеохондрозі шийного відділу хребта – це можуть бути головні болі та запаморочення, болі в м’язах шиї, плечі, руці, нічні оніміння рук.

Болі та оніміння в міжлопатковій ділянці, іноді пекучі, можуть віддавати в ліву половину грудної клітки, а іноді настільки сильні, що справа доходить до виклику «швидкої» (підозрюють інфаркт), а насправді – це ураження остеохондрозом грудного відділу хребта.

Болі в нижній частині спини, іноді тягнучі, ниючі, що протікають тривало, а іноді гострі, що виникають раптово («простріл») – це прояви ураження дегенеративно-дистрофічним процесом поперекового відділу хребта.

Треба зауважити, що під маскою остеохондрозу можуть ховатися і небезпечніші захворювання, тому, перш ніж поставити діагноз і визначитися, які структури хребта уражені і яким процесом, лікар оглядає пацієнта, з’ясовує історію цього захворювання, використовує додаткові методи обстеження (аналізи, рентгенологічні, МРТ). та ін. І лише визначившись із діагнозом, приступає до лікування. Успіх лікування залежить від багатьох факторів (вік, стать, професія, тривалість та гострота розвитку захворювання та ін.).

На базі нашої клініки є можливість індивідуально підійти до проблем кожного пацієнта та вибрати правильну методику лікування та відновлення хребта з використанням медикаментозного та інших (більш сучасних та ефективніших) методів лікування. Комбіноване лікування завжди дає швидший та стійкіший результат.

Зокрема, при використанні в комплексному лікуванні ударно-хвильової терапії, ми впливаємо на багато ланок патологічного процесу: зменшуємо запальний набряк, знеболюємо, розслабляємо напружені м’язи, усуваємо тригерні ділянки в м’язах.

В кінцевому результаті в області, на яку ми впливаємо ударною хвилею, відбувається зростання кількості дрібних судин (капілярів), що у багато разів збільшує кровообіг на ураженій ділянці, внаслідок чого обмінні процеси значно прискорюються і це призводить до відновлення пошкоджених структур. У результаті ми усуваємо не лише симптоми, а й причину захворювання.

Ще однією «родзинкою» нашої клініки є обладнання для комп’ютерного тракційного витягування хребта «Ормед – Професіонал», яке дозволяє нетравматично, дозовано опрацьовувати дрібні навколохребцеві м’язи, суглоби, міжхребцеві диски, локально, у визначеній лікарем області. М’язи, зв’язки, сухожилля працюють як при лікувальній фізкультурі, але, без свідомої участі «господаря». Як результат – їхнє швидке відновлення, а надалі усунення неприємних симптомів, які змусили пацієнта звернутися до лікаря. Особливо ефективна ця методика при грижі міжхребцевого диска, яка (за рахунок негативного тиску в дисках), частково «підтягується», зменшуючи компресію на нервовий корінець (що є причиною болю та інших неприємних симптомів).

Маючи такий «арсенал» сучасного обладнання, лікарі нашої клініки можуть індивідуально, для кожного пацієнта вибрати методику лікування та відновлення хребта та навколохребетних структур. А головними перевагами такого підходу є те, що застосування сучасних технологій у лікуванні дозволяє відмовитися від використання у лікуванні сильнодіючих (і не завжди безпечних) препаратів, та дає стійкий та тривалий позитивний результат.