ЕпікондилітЕпікондиліт — дегенеративно-дистрофічний процес в місцях прикріплення м’язів до надвиростка плечової кістки. Цей процес супроводжується реактивним запаленням сусідніх тканин.

Класифікація

Клінічно виділяють зовнішній епікондиліт (так званий тенісний лікоть), який зустрічається частіше, і внутрішній епікондиліт. Зовнішній епікондиліт виникає переважно у осіб, які роблять часто повторювані, стереотипні рухи (розгинання і супінація передпліччя), наприклад, у масажистів, малярів, теслярів, гравців в теніс, і буває зазвичай правостороннім. Іноді епікондиліт є наслідком прямої травми ліктя або може бути викликаний одноразовим інтенсивним навантаженням (наприклад, перенесенням важкої валізи).

Прояви

Включають: біль при напрузі м’язів, біль, що локалізується в ліктьовому або плечовому суглобі з іррадацією в передпліччя, різкий біль при натисканні на область болю.

Лікування

Лікування епікондиліту проводиться консервативно і амбулаторно. Комплекс лікувальних заходів при такій патології передбачає проведення голкорефлексотерапії в поєднанні з фармакопунктурою. Для підвищення ефективності лікування особлива увага приділяється виявленню та усуненню больових тригерних точок. Це особливо важливо у пацієнтів з хронічним і рецидивуючим перебігом епіконділіта. Також у ряді випадків ефективне призначення і проведення постізометричної релаксації напружених м’язів, залучених у запальний процес.

Поліпшення самопочуття і регрес больових відчуттів спостерігається вже в перші дні лікування. Повний курс лікування епіконділіта в клініці “Мед – Преміум” триває, як правило, 4 — 6 сеансів. На час лікування необхідно виключити фізичні навантаження. При необхідності можна використовувати епіконділітні бандажі, або пов’язку з еластичного бинта у вигляді вісімки. Після купірування больового синдрому пацієнт може приступати до лікувальної фізкультури, а в подальшому і до спортивних навантажень з поступовим їх збільшенням.

Наразі найсучаснішим і найефективнішим методом лікування епікондиліту є ударно-хвильова терапія. Вона знімає біль, запалення м’яких тканин та прибирає тригери вже під час перших сеансів. На час проходження лікування рекомендовано зменшити фізичні навантаження на руку.

Більше інформації можна отримати, звернувшись до спеціалістів клініки «МЕД – ПРЕМІУМ» за телефонами в розділі КОНТАКТИ.