ЛюмбалгіяЛюмбалгія – (“lumbus” – поперек, “algos” – біль) підгострий або хронічний поперековий біль, що виникає поступово, після фізичного навантаження, тривалого перебування у незручній позі, охолодження. Біль у поперекових м’язах має ниючий, тупий характер і посилюється під час зміни положення, тривалого перебування у положенні сидячи або під час ходьби.

Найбільш поширеними причинами болю є стискання та запалення спинномозкових нервів на фоні «зношення» міжхребцевих дисків. До ниючого болю може призводити: остеохондроз хребта, перенапруження м’язевого та зв’язкового апарату, інфекції, ревматизм, остеопороз, зміщення хребців, хвороби внутрішніх органів.

Лікування люмбалгії повинно завжди починатися з виявлення її причини, адже основним принципом терапії є усунення причини, а не симптому. Для цього проводиться комплексне обстеження.

Також слід вказати, що ефективність лікування буде залежати від вибору методів та їх комбінації, з урахуванням наявності супутньої патології. Люмбалгія перебігає у кожного по-різному, тому лікування повинно бути індивідуальним.

Ми підходимо до лікування комплексно і разом з традиційними методами лікування застосовуємо метод ударно-хвильової терапії, яка на сьогодні визнана високоефективною при даній патології. УХТ чинить протизапальний, протинабряковий, знеболюючий ефекти, покращуює кровопостачання хребта і м’язів спини, тим самим сприяючи поліпшенню трофіки хрящової тканини і сповільнюючи дегенеративні процеси в міжхребцевих дисках.